/ Październik 8, 2017/ FINANSE, Początek poszukiwań

Jak wyglądają nasze finanse?

Post skierowany do wszystkich, którzy zastanawiają się czy w ogóle warto startować po kredyt. Pewnie wiele osób mówi sobie, że nie będzie nas stać na raty, a gdzie wykończenie, gdzie normalne życie, jedzenie, gdzie waciki?!  Do tej pory my także tak sądziliśmy, że to nie dla nas. Ponadto fakt, że póki co ja jestem w domu z dzieckiem, a zarabia tylko mój mąż jakoś szczególnie nie napawał nas wielkimi nadziejami na szybkie przejście na swoje.

Nasze rachunki

Jesteśmy 3-osobową rodziną, w ciągu miesiąca nasze rachunki wyglądają dość dobrze. Może nie są to kokosy, z których odkładamy jeszcze kilka tysięcy złotych oszczędności, ale na mieszkanie, jedzenie, wychowanie dziecka i kilka drobnych przyjemności w ciągu miesiąca wystarcza. To, co udaje nam się zaoszczędzić, to kwoty rzędu kilkuset złotych miesięcznie. Szału nie ma, biedy jako takiej też nie. Myślę, że gdybyśmy odmówili sobie niektórych zbędnych, aczkolwiek przyjemnych wydatków moglibyśmy zaoszczędzić ok. 300-400 zł więcej.

Co zatem zachęciło nas do podjęcia kroków w kierunku kredytu?

Na jednym z forów internetowych pewna dziewczyna zadała pytanie jak inne radzą sobie z kredytem, jak to wygląda, jak przedstawiają się finanse domu. Po tym co przeczytałam w odpowiedziach, stwierdziłam że właściwie z nami nie jest tak źle. Należało wziąć jedynie poprawkę na fakt, że przy porównywalnych lub nieco wyższych naszych dochodach, my szukamy mieszkania w najdroższym mieście lub jego okolicach, a to znacząco ogranicza nas w kwestii np. zdolności kredytowej. To trochę podcięło nam skrzydła, ale mimo wszystko postanowiliśmy zorientować się w temacie, żeby wiedzieć na czym stoimy.

Pomoc doradcy finansowego

Wiele osób, które wypowiedziały się we wspomnianej dyskusji na forum radziło, by skorzystać z pomocy fachowego doradcy finansowego. Nigdy wcześniej nie interesowałam się czym dokładnie zajmuje się taka osoba, ale jakoś odgórnie narzuciłam sobie opinię, że taka porada w kwestii kredytu także musi trochę kosztować. Okazuje się, że nie i że jest to świetne rozwiązanie dla finansowych laików jak my. Na szczęście jesteśmy dość rozsądni i w kwestii dotyczącej finansów na prawie całe życie wolimy skonsultować się z kimś, kto się na tym zna. Informacje o tym do jakich firm warto się zgłosić zebrałam także z forum. Kolejnego dnia byłam już umówiona na 2 z 3 spotkań, które odbyliśmy.
Czego dowiedzieliśmy się od kredytowych speców, co o nich sądzimy i jak przedstawili nam nas samych w obliczu kredytu, wkrótce.

Do następnego razu!

Spodobał Ci się post?

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*