/ Sierpień 1, 2018/ Blog, FINANSE

Z małym opóźnieniem, ale jednak publikujemy nasze koszty wykończenia mieszkania. Jak się domyślacie opóźnienie spowodowane jest przeprowadzką. Po prostu nie było kiedy ogarnąć siebie, a gdzie tu jeszcze podliczanie kosztów. W dodatku dopiero dziś (podczas segregowania paragonów na lipiec, odnaleźliśmy zagubione paragony czerwcowe) możemy napisać to sprawozdanie rzetelnie.

A tutaj możecie przeczytać ile w czerwcu kosztowało nas życie (jedzenie, opłaty, przyjemności itd.). Wpis nieco inny niż poprzednie, bo musiałam go po kilku dniach edytować. Dlaczego? Za pierwszym razem koszty utrzymania naszej rodzinki 2=1 wypadły zaskakująco niskie. Wszystko się zmieniło, kiedy odnalazłam resztę paragonów :D. Zapraszam: Nasze wydatki – CZERWIEC.

Czerwiec był intensywnym miesiącem jeśli chodzi o wykończenie. Mąż „cisnął” ostro, tak aby zdążyć się przeprowadzić do końca miesiąca i od lipca być już na swoim. Udało się! Przyszliśmy do nowego mieszkania, nie do końca wykończonego, ale radość i tak jest ogromna. W czerwcu zaszło najwięcej jak dotąd zmian wizualno-estetycznych w mieszkaniu i WRESZCIE coś widać! Mamy podłogi w najważniejszych pomieszczeniach i pomalowane ściany! No i łazienkę już prawie na tip-top – brakuje tylko fug ;-). Poniżej koszty wykończenia mieszkania w czerwcu.

Koszty wykończenia: sprzęt

W sprzęcie nie działo się zbyt wiele, dlatego nie pochłonął on nas wielu pieniędzy. Sprzęt, który najwięcej nas kosztował w tym miesiącu to głównie sprzęt malarski. Wałki, uchwyty do wałków, pędzle, wiaderka, kuwety, kij teleskopowy do malowania sufitu. Taśmy malarskie to sprzęt czy materiały? 😀 W skrócie: wszystko to, co potrzebne do malowania. Oprócz tego kilka narzędzi typu śrubokręcik, wkręcik i inne drobnostki. I ze sprzętów to już chyba tyle.

Koszt sprzętów potrzebnych do wykończenia mieszkania w czerwcu: 197zł

Koszty wykończenia: materiały

Oczywiście najwięcej pochłonęły nas materiały, a wśród nich prym wiedzie podłoga. Na same panele podłogowe wydaliśmy w czerwcu ponad 2,5 tysiąca złotych. Zdecydowaliśmy się na dobrej jakości panele z firmy SwissCrono, w kolorze dąb citri. Są dość jasne, mają ciepły odcień, pasują do wielu pomieszczeń. Położyliśmy je w korytarzu, kuchni i salonie. W przyszłości najprawdopodobniej wyłożymy nimi całą powierzchnię pierwszego piętra (takie same podłogi na całym poziomie powiększają dodatkowo optycznie metraż mieszkania, wiedzieliście?) Charakteryzują się wysoką klasa ścieralności AC5, mamy więc nadzieję, ze jeszcze przed długi czas będziemy z nich zadowoleni tak, jak dziś. Kosztowały około 63 zł za m2. Oprócz paneli w koszt materiałów weszły jeszcze podkłady i folia. Póki co nie mamy jeszcze listew przypodłogowych, ale zdradzę Wam, że marzę o białych ;-).

Do materiałów w tym miesiącu doliczyliśmy jeszcze farby, które mamy na ścianach. W korytarzu zdecydowaliśmy się na Geometryczną Szarość, a w salonie na … uwaga … Himalajski Cukier. Ignoranci twierdzą, że to różowy, a bardziej wprawione oczy (jak moje) widzą w nim bardzo modny w tym sezonie, brudny róż. I tego się trzymajmy! Obie farby z Dekorala, różowa jest nawet z limitowanej, jubileuszowej serii z okazji 20-lecia firmy. Oczywiście zanim kolory trafiły na ścianę musiała ona być zagruntowana oraz dwukrotnie pomalowana farbą podkładową (użyliśmy białej Śnieżki). A one wygenerowały dodatkowe koszty. No i jeszcze biała farba na sufitach.

Koszt materiałów potrzebnych do wykończenia mieszkania w czerwcu: 3 752 zł

Koszty wykończenia mieszkania: wyposażenie

Do wyposażenia zaliczymy w tym miesiącu baterię wannową oraz zestaw prysznicowy. O dziwo zdecydowaliśmy się na rozszerzoną wersję prysznica – z deszczownicą. Wcześniej nawet nie braliśmy takiej opcji pod uwagę, ale w sklepie „tak jakoś” nas natchnęło na deszczownicę. Co poza tym? Drewniana barierka, chroniąca dziecko przed upadkiem ze schodów. 2 regały przemysłowe i stalowa rura. Po co nam przemysłowe regały? A no po to, by mieć garderobę! Tak! Mam garderobę, pierwsza w życiu własną garderobę! A jednocześnie pokój na suszarkę do ubrań, deskę do prasowania, stacje parową, odkurzacz itd. 😉 Kiedyś Wam ją pokażę na facebookowym fanpage’u, do obserwowania którego bardzo Was zachęcam! Na zakończenie muszę wspomnieć jeszcze o wszelkich pstryczkach do światła, kontaktach, ramkach. Pojedynczo każda z tych rzeczy to koszt kilku-kilkunastu złotych. Jednak kto w mieszkaniu ma jedno gniazdko i jeden włącznik do oświetlenia? 😉 Każde z tych drobnych zakupów trzeba pomnożyć razy kilka lub kilkanaście i już mamy 3-cyfrową kwotę.

Koszt wyposażenia potrzebnego do wykończenia mieszkania w czerwcu: 1 067 zł

Ostateczny koszt wykończenia mieszkania

Łączny koszt jaki ponieśliśmy w czerwcu, by wykańczać stopniowo mieszkanie wyniósł ponad 5 000 zł. No, a wszystko co powyżej, przedstawiamy Wam zebrane do kupy w tabeli oraz na wykresie.

Farby budowlane

polecane
niedostępny
  • Producent: Dekoral 
  • Rodzaj: lateksowa 
polecane
niedostępny
  • Producent: Dekoral 
  • Rodzaj: -
polecane
od 79 98
  • Producent: Śnieżka 
  • Rodzaj: lateksowa, ceramiczna 
polecane
od 79 98
  • Producent: Śnieżka 
  • Rodzaj: lateksowa, ceramiczna 
Spodobał Ci się post?

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*