/ Lipiec 26, 2018/ Blog, FINANSE

Tym razem pokonał nas bałagan podczas przeprowadzki

W odróżnieniu od kwietnia czy maja (tutaj przeczytacie jak maj nas pokonał w kwestii finansów), czerwiec wypadł nam naprawdę korzystnie pod względem finansów. Wydaliśmy o wiele mniej w prawie każdej kategorii, jedynie „Słodycze i zachcianki” wypadły dość kiepsko. No dobra, a teraz koniec żartów… Prawda jest taka, że nasze wydatki w czerwcu wypadły bardzo ładnie….ale chyba tylko w Excelu ;-). W porównaniu z hardcorowym majem (wydaliśmy w maju ponad 10,5 tysiąca zł) wydaliśmy o 6 tysięcy złotych mniej. Tak piękne, że aż niewiarygodne. Tyle słowem wstępu, patrzcie co udało mi się podliczyć. Niżej w tabelach i na wykresach pokazujemy nasze wydatki na życie w czerwcu. Zaznaczam, że tabelki, które zobaczycie są sporządzone jedynie na podstawie paragonów, które udało nam się zachować.

EDIT: Razem z paragonami z lipca odnalazłam kilkanaście paragonów z czerwca! W wydatkach remontowych zgubiliśmy ponad 4 000 złotych, a w wydatkach na życie kilka stówek. Czytajcie więc do końca, bo tam będzie aktualizacja wpisu z nowymi tabelami i wykresami! Dzięki!

Nasze wydatki na jedzenie i prowadzenie domu

W tym przypadku jestem w stanie uwierzyć, że wydaliśmy mniej pieniędzy na jedzenie, książki i fajans. Po pierwsze dlatego, że czerwiec upłynął pod znakiem wykańczania mieszkania. Mąż po pracy śmigał na budowę, więc jeszcze przed wyjściem zjadał zapakowany „na wynos” obiad. Sporadycznie kupował kebaba (no właśnie, gdzie są paragoniki za kebsa?). Oszczędność polegała na tym, że rzadko chciało mi się gotować obiad dla samej siebie, a na ten wieczorny, który przygotowywałam dla męża był już za późno, żeby go jeść ;-). Być może oszczędności na jedzeniu są związane z tym, że nie mając pod ręką samochodu, którym jechałabym na większe zakupy nie chciało mi się śmigać wózkiem na duży szoping? No nie wiem, w każdym razie wydatki jedzeniowe prezentują się całkiem znośnie, zarówno te nasze jak i dla dziecka. Książek i fajansu nie kupowałam praktycznie wcale, bo takie zakupy planujemy dopiero jak się ogarniemy na nowym. Zobaczcie nasze wydatki na życie w tabeli poniżej.

30 zł na wyjścia to całkiem możliwe, ojciec na budowie – nie było z kim wychodzić. Dziwi mnie jedynie fakt zerowych wydatków na paliwo. Nie muszę chyba Wam mówić kto zaszył gdzieś wszystkie paragony? Jeżdżenia było sporo, chociażby z pracy na budowę i z budowy do domu. Przyjmijmy więc „na oko”, ze paliwo w czerwcu kosztowało nas 400 zł. Na ubraniach nie poszaleliśmy, pamiętam nawet „listę” zakupionych ubrań w tym miesiącu. Była tam sukienka z Lidla oraz skarpety na Dzień Ojca. Oooo właśnie, a skoro przy Dniu Ojca jesteśmy to doliczmy do całości jeszcze 410 zł na fotelik rowerowy i kask dla Młodego, który był prezentem dla taty w dniu jego święta. Dorzucamy to do dodatkowych wydatków i tak robi nam się już 8 stówek dodatkowych kosztów.

Wydatki na życie: zbytki i konieczne zakupy

Tutaj jak widzicie, pojawiło się sporo zbytków. Dziwi mnie szczególnie, że tyle „przepiliśmy” oraz przejedliśmy w postaci słodyczy. Na paragonach często pojawiały się piwa smakowe i różnego typu inne słodkie, letnie wynalazki. To chyba za sprawą lata, które w czerwcu nieźle się nam rozhulało. Niech będzie nam wybaczone. Wśród zachcianek sporo jest snickersów, które mój mąż zajadał podczas kafelkowania, aby nie gwiazdorzyć, a przy okazji doładować sobie energii ;-). No i sporo lodów, ale o tym już mówiłam…LATO na całego. Ale ogólnie, nie jest najgorzej. Przypomnijcie sobie nasze wydatki z poprzednich miesięcy, gdzie zbytki sięgały czasem nawet 400 zł. Nasze wydatki na życie podzielone na kategorie konieczne i zbytki pokazujemy poniżej.

Jakie były wydatki na dziecko?

Nasz maleńki dzidziuś wciąż rośnie i staje się już małym chłopcem i zajada coraz więcej „normalnych” rzeczy, takich jak my. Dlatego ni dziwi nas spadek kosztów jedzenia dla dziecka. Kosmetyki myślę, że jeszcze utrzymują mniej więcej stały poziom. W koszt kosmetyków dziecka wliczają się głównie pieluszki i chusteczki nawilżane, które schodzą w jednakowym tempie od kilku miesięcy. Od czasu do czasu paragon zasila jakiś płyn do kąpieli, szampon czy Bepanthen. Z ciuchami i zabawkami dla Małego też w tym miesiącu było spokojnie. Jak wypadł podział na wydatki na dziecko i dorosłych zobaczycie w poniższej tabeli i na wykresie.

Wydatki na życie mogłyby zawsze tak wyglądać

Trzeba przyznać, że miło się patrzy na małe kwoty utrzymania. Niestety to, co w tym miesiącu pokazuje nam Excel to tylko te koszty, których paragonów nie zgubiliśmy w przeprowadzkowym bałaganie. Jak już pisałam wyżej uciekło nam gdzieś 400 zł na paliwo, 410 na fotelik rowerowy. Koszty wykończenia mieszkania wg paragonów to ponad 700 zł :D, to naprawdę piękna wizja. Ale niestety nierealna ze względu na wzmożone w tym miesiącu prace wykończeniowe mieszkania. Obstawiam, że dobre kilka tysięcy poszło w „niepamięć” na zagubionych paragonach. Do wpisu mieszkaniowego już teraz Was zapraszam, opiszę tam na co poszło te 700 zł.

Wydatki lipcowe będą już bardziej skrupulatnie spisane, ponieważ od 1 lipca jesteśmy na nowym i tutaj już staram się zbierać każdy paragon. I znowu liczby obnażą cała prawdę!

A oto jak prezentują się nasze wydatki po korekcie:

Wydatki na życie ogółem:

Wzrosły najbardziej wydatki na jedzenie, zachcianki, alkohol. Były to głównie zakupy robione przez męża, kiedy kupował sobie „przekąski” na budowę. Kilka paragonów na zakupy w Rossmannie, a wśród nich jedzonko dla Małego. Niestety, paragony za paliwo wciąż nieodnalezione.

A tak zmieniły się jeszcze nasze wykresy z podziałem na my/dziecko oraz zbytki/konieczne zakupy:

 

Wygląd wykresów zmienił się głównie przez koszty wykończenia mieszkania. Odnalazłam sporo tych białych świstków, a suma która się z nich uzbierała przekroczyła 4 tysiące złotych.  Jeśli dodamy te 700 złotych z haczykiem, które już podliczyliśmy będzie ponad 5 000 zł. Co dokładnie kupiliśmy w czerwcu do wykończenia mieszkania przeczytacie we wpisie Koszty wykończenia mieszkania – czerwiec 2018. Oczekujcie go, zaglądajcie – będzie lada dzień!

Spodobał Ci się post?

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>
*
*